Osteopata Wrocław – gabinet osteopatii dla dorosłych

Uwolnij się od bólu i dolegliwości, które nie pozwalają Ci funkcjonować na 100%

Zabiegi osteopatii to jedne z najskuteczniejszych metod leczenia, z których mogą korzystać osoby praktycznie w każdym wieku – od niemowląt, poprzez młodzież, aż po dorosłych i seniorów.

Umów się na wizytę i sprawdź, jak szybko pomożemy także Tobie.

marcin-osteopata-wroclaw-2

Setki zadowolonych pacjentów

którzy polecają mnie “dalej”

Udowodniona skuteczność

pierwsze efekty widoczne nawet po 1 terapii

Przystępne ceny

230 zł za wizytę
marcin-2

Twój osteopata, Marcin Fluder

Jestem dyplomowanym osteopatą, absolwentem Sutherland College of Osteopathic Medicine, dyplom fizjoterapii zdobyłem na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jestem specjalistą, który zrobi wszystko, aby Ci pomóc.

Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. jako fizjoterapeuta w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (Konstancin i Wrocław), L’Hopital Maritime de Berck Francja, a także w prywatnej praktyce oraz na licznych kursach podyplomowych, jako asystent w Akademii Osteopatii Osteon.

Posiadam 25+ cenionych dyplomów i certyfikatów, które potwierdzają moje kompetencje, a także jestem współtwórcą książki “Anatomia Palpacyjna tom 1 i 2”.

Dodatkowo jestem również wykładowcą w Polskiej Akademii Osteopatii PAO Osteon i Still Academy of Osteopathy. Uczę takich przedmiotów, jak: anatomia palpacyjna, osteopatia trzewna, osteopatia powięziowa, osteopatia czaszkowa, haczykowanie-fibroliza mięśniowo-powięziowa.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Zabiegi osteopatii polegają na wykonaniu szeregu czynności, które za każdym razem są dopasowywane do problemów konkretnych pacjentów.

Dlatego zdecydowanie lepiej mówić o tym, w czym Ci mogą pomóc, zamiast o tym, na czym polegają. Oto lista wybranych przypadków, w których usługi mojego wrocławskiego gabinetu pomagają najczęściej:

– wszelkie bóle kręgosłupa (lokalne i promieniujące jak rwa, bóle kości ogonowej)
– bóle głowy (migreny, napięciowe bóle głowy, zatoki)
– stan po urazie (nawet dawnym, często bóle z nich wynikają)
– wszelkie dolegliwości układu ruchu (bóle, drętwienia kończyn)
– blizny ! sprawdź swoją bliznę bez względu na jej wiek
– bóle trzewne, brzucha (czasami ból wynika ze ściany brzucha, żeber, kręgosłupa)
– obrzęki, zastoje limfatyczne
– obciążenie stresem, przewlekłe zmęczenie
– problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym (bruksizm, napięcie mięśni żuchwy, bóle po zabiegach stomatologicznych w wymuszonej pozycji żuchwy)

Pomagam również kobietom w ciąży, którym zapewniam ulgę od takich dolegliwości, jak: bóle pleców, bóle pachwiny, obrzęk nóg. Stanowi także świetne przygotowanie do porodu oraz ułatwia powrót do aktywności fizycznej po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu. Praca z kobietą w ciąży jest działaniem profilaktycznym dla dziecka.

Dla kogo usługi osteopaty?

Wcale nie przesadzę, jeśli powiem, że z zabiegów osteopatii mogą korzystać pacjenci w każdym wieku. Właściwie wszyscy, którym zależy na dobrej jakości życia, unikaniu chorób lub po prostu – szybkim powrocie do zdrowia.

Niemowlęta

Dzieci

Młodzież

Dorośli

Osoby starsze

Kobiety w ciąży

Sportowcy

Osoby po urazach

Zalety zabiegów osteopatycznych. Dlaczego warto?

Skuteczne i trwałe uwolnienie od dolegliwości

Profesjonalna osteopatia NIE skupia się jedynie na powierzchownej ocenie, a następnie – wdrożeniu ekspresowego leczenia.

Owszem, w wielu przypadkach wystarczy 1 lub maksymalnie 2 wizyty w gabinecie, aby na dobre pozbyć się problemów.

Jako terapeuta określam prawdziwe źródła Twoich kłopotów i dopiero na tej podstawie zalecam konkretne działania. Takie, które pomagają na stałe, a nie jedynie “na chwilę” maskują ból.

gabinet-osteopata-wroclaw-dla-doroslych (1)
gabinet-osteopata-wroclaw-dla-doroslych (3)

Precyzyjne, z wyczuciem i dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości

Lata pracy w tym zawodzie nauczyły mnie, że każdy pacjent jest inny, a co za tym idzie – absolutnie każda terapia musi być w pełni spersonalizowana.

Dobrze wytrenowanego sportowca można “docisnąć” mocniej i zrobić mu więcej, ponieważ jego organizm jest na to przygotowany.

Z kolei osoba w dużym stresie oraz napięciu emocjonalnym musi być potraktowana zupełnie inaczej. Wszystko przez fakt, że przyczyna jej dolegliwości leży zupełnie w innym miejscu.

Uczciwe, rzetelne i profesjonalne podejście do każdego pacjenta

Podstawą skutecznej osteopatii dla dorosłych jest wnikliwe i szczegółowe badanie.

Zanim udzielę Ci konkretnego wsparcia – najpierw dokładnie zapoznam się z Twoim problemem.

Jeżeli będę w stanie Ci pomóc – zrobię wszystko, co w mojej mocy.

Jeśli jednak uznam, że moje działania nie pasują do danego problemu – odeślę Cię do zaufanego specjalisty.

gabinet-osteopata-wroclaw-dla-doroslych (2)

Osteopata Wrocław – cennik

Cena pojedynczej wizyty wynosi:

230 złotych za pełną 30-minutową terapię

 

Ilość potrzebnych terapii zależy od stopnia skomplikowania Twojego problemu. Więcej szczegółów poznasz podczas pierwszego spotkania.

Zabiegi osteopatii krok po kroku – jak przebiega terapia?

1

Kontakt

Umów się na wizytę w moim gabinecie we Wrocławiu.

Zrobisz to telefonicznie lub za pośrednictwem portalu Booksy.

2

Wizyta

Jeżeli Twój problem będzie prosty – zrobię wszystko, aby pomóc Ci podczas jednego spotkania.

Jeśli okaże się bardziej złożony – pierwszą wizytę poświęcimy na badanie, wywiad oraz opracowanie planu kompleksowego leczenia.

3

Zmiana

Profesjonalną osteopatią i wspólnymi siłami zaprowadzimy Cię w kierunku poprawy funkcji zdrowia.

Moim celem będzie nie tylko możliwe uwolnienie Cię od dolegliwości, ale także uświadomienie, że wiele zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania.

Szukasz pomocy dla swojego dziecka?

Skorzystaj ze wsparcia specjalistki od osteopatii pediatrycznej, fizjoterapii dzieci oraz terapii czaszkowo-krzyżowej.

Agnieszka Durzyńska to doświadczona fizjoterapeutka i osteopatka, która zadba o jego prawidłowy rozwój.

Zarezerwuj termin Twojej wizyty

Umów się na pierwszą wizytę, podczas której od razu rozwiążemy Twój problem lub zaplanujemy kompleksowy proces leczenia.

Możesz to zrobić telefonicznie lub przez portal Booksy.

Co słychać na naszym blogu?

Sprawdź najnowsze publikacje na temat osteopatii, fizjoterapii i nie tylko

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Osteopatia dla dorosłych Wrocław – pytania i odpowiedzi

Chcesz dowiedzieć się więcej, zanim zdecydujesz się na wizytę w naszym gabinecie? Sprawdź.

Co to jest i na czym polega osteopatia?

Wiele osób cierpi z powodu bólu pleców lub innych chorób, których nie można odnaleźć i zdiagnozować w badaniach laboratoryjnych lub wielu badaniach obrazowych (USG, TK, MRI). Osteopatia to wyjątkowy rodzaj rehabilitacji, w której terapeuta używa rąk do diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom lub urazom.

Dzięki specjalnym treningom palpacyjnym i dużej wiedzy medycznej Osteopata odnajduje w ciele obszary zablokowań i ograniczeń. Delikatnymi i bardzo precyzyjnymi technikami manualnymi niweluje to ograniczenia, co usuwa ból, a ciało jest wtedy w stanie wyleczyć się samo.

Osteopata to w pełni przeszkolony medycznie terapeuta lub który jest w stanie w bardzo dokładny sposób przeprowadzić testy ortopedyczne, neurologiczne oraz inne niezbędne badania diagnostyczne. Osteopaci posiadają też umiejętności holistycznego podejścia do pacjenta, analizując ciało, umysł i ducha. Jedną z zasad tej nauki jest leczenie całego człowieka, ponieważ ciało jest jednością. Druga ważna zasada to zdolność ciała do samoleczenia.

Ile trwa wizyta w gabinecie?

Osteopatia dla dorosłych to 30 min terapii. Czy to wystarczy? Terapia, jak każde leczenie, powinna skupiać się przede wszystkim na tym, GDZIE leczyć oraz Z JAKĄ DAWKĄ (zazwyczaj miejsce bólu, nie jest miejscem przyczyny tego objawu, dlatego “masowanie” tylko tej okolicy nie rozwiązuje problemu). Osoby zdrowe, wysportowane, mogą przyjąć dużą dawkę. Ich układ nerwowy przyjmie i przetworzy te informacje.

Pacjenci w stanie ostrym, obciążeni chorobami, czy też uwrażliwieni z różnych przyczyn – często nie są w stanie przyjąć “dużej dawki”, którą łatwo przestymulować organizm. W tym miejscu kluczowa jest decyzja, gdzie popracować z małą dawką precyzyjnie (tak, aby “wyciszyć” stan ostry i jednocześnie nie obciążyć organizmu).

Moje ponad 20-letnie doświadczenie pozwala mi znaleźć problem i wykonać precyzyjną terapię szybciej, niż kiedy zaczynałem karierę zawodową i godzinna wizyta nie wystarczała. Dlatego nie czas trwania wizyty jest kluczowy, ważniejsza jest jej skuteczność, którą każdy pacjent jest w stanie ocenić.

Ile to kosztuje i od czego zależy cena?

Cena wizyty jest stała i wynosi 230 złotych. Może być większa w przypadku, gdy zostaną użyte taśmy kinesiotaping.
Ważne: koszt wizyty w gabinecie osteopatycznym we Wrocławiu nie zależy od problemu pacjenta. W cenie otrzymujesz całą moją wiedzę, doświadczenie, zaangażowanie oraz umiejętności

Ile zabiegów osteopatii potrzebuję, aby poradzić sobie z dolegliwościami?

Ilość potrzebnych wizyt zależy od 2 rzeczy. Pierwsza dotyczy tego, jak duży i złożony problem “przynosi” pacjent. Im jest gorzej, tym ciężej pomóc podczas jednego spotkania. Choć mogą to być sytuacje zaskakujące np.:

Pani lat 90 z nagłym bólem, pomimo mnogich zmian zwyrodnieniowych, udaje się szybko zmniejszyć dolegliwości bólowe, które akurat w tej sytuacji miały podłoże tkankowe.

Pacjent po lekkim skręceniu stopy, “przewianiu szyi” bez patologii, uszkodzeń – wymaga małej pomocy, zastosuje się do zaleceń dotyczących autoterapii , unikania obciążeń przez czas gojenia tkanki.

Młoda wysportowana dziewczyna, z na pozór niewielkimi objawami okazuje, się mieć dużą przepuklinę kręgosłupa i wymaga konsultacji neurochirurga, weryfikacji planów treningowych, gojenie zajmie więcej czasu.

Pacjenci z “dużym problemem”, z uszkodzeniem struktury, zdiagnozowanymi patologiami. Np.zwyrodnienie stawu jest tak duże, że terapia może przynieść tylko chwilową ulgę. Duża przepuklina uciskająca nerwy, gdzie terapia okazuje się niewystarczająca i pacjent musi poddać się operacji.

Drugi dotyczy tego, jak skuteczny jest terapeuta i czy akurat z tym problemem potrafi pracować.

W osteopatii badam całego pacjenta: od stóp do głowy, żeby wziąć pod uwagę każdą możliwą przyczynę. Pracuje natomiast z tym obszarem, który najbardziej odtwarza objawy.

Jeśli ktoś jest specjalistą od kości a przyczyna jest w tkance miękkiej można przeoczyć tą główną składową. Bardzo dobrze wykonany masaż nie będzie wystarczający jeśli dysfunkcje dotyczą stawów kręgosłupa i dysków. Jeśli znajdę problem trzewny, ale objawy będą głównie odtwarzane z poziomu szyi – zajmę się najpierw szyją. To nie terapeuta wymyśla terapię. To ciało pacjenta pokazuje gdzie i z czym trzeba pracować priorytetowo. Brak badania tworzy tylko możliwe wymyślone koncepcje-hipotezy konieczne do zweryfikowania. Dlatego “podobni” pacjenci np. z bólem w “krzyżu” mogą mieć skrajnie różne terapie. Od manualnej terapii miednicy i stawów krzyżowo-biodrowych po terapie trzewne na narządach miednicy mniejszej, pracę na napiętych mięśniach, uwolnieniu uciśniętych nerwów w okolicy blizny.

Odczuwalna poprawa po 1 wizycie, nawet niewielka (w granicach 10 – 30%) jest jasną informacją, że organizm reaguje na terapię. W kolejnych wizytach kontynuujemy ten kierunek pracy i szukamy, czy inne obszary ciała mają wpływ na objawy.
3 – 5 wizyt bez żadnej zmiany czy reakcji powinno budzić niepokój i wątpliwości, czy terapia jest właściwa, czy też trzeba wykonać dodatkowe badania. Może się okazać, że problem jest już na tyle poważny, że będzie wymagał innej pomocy np. chirurgicznej.