Osteopata dzieci Wrocław – gabinet osteopatii pediatrycznej
Przywróć sprawność i zadbaj o prawidłowy i zdrowy rozwój Twojego dziecka
Właściwie dobrana i przeprowadzona osteopatia pediatryczna to sprawdzony sposób na pozbycie się bólów, wad i innych dolegliwości – u niemowląt oraz dzieci.
Umów się na wizytę i zobacz, jak szybko i skutecznie pomożemy Twojemu dziecku.
Setki zadowolonych pacjentów i ich rodziców
Wysoka skuteczność
Przystępne ceny
od 200 zł za wizytę
Twoja osteopatka pediatryczna, Agnieszka Durzyńska
Jestem osteopatką, fizjoterapeutką i terapeutką czaszkowo-krzyżową.
Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1999 – 2003) oraz Państwowe Pomaturalne Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w zakresie specjalizacji tanecznej (1998 – 2001) oraz studia 4,5 letnie studia z Medycyny Osteopatycznej – Akademia Osteopatii (2019 – 2024).
Swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywałam w najlepszych klinikach w Polsce i za granicą (w tym: Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin Jeziorna i Wrocław, Carolina Medical Center Warszawa, L’Hopital Maritime de Berck Francja, Centrum Medyczne Lim -obecnie Grupa LuxMed Wrocław), własny gabinet a także na licznych kursach i stażach podyplomowych.
Kursy, certyfikaty i szkolenia osteopaty dziecięcego
Co mogę dla Ciebie zrobić?
Pojedyncza terapia w przypadku dzieci trwa około 30 – 45 minut. Podczas jej trwania wykonuję konkretne układy terapeutyczne – rozluźniające tkanki miękkie i kostne w obrębie układu czaszkowo – krzyżowego.
Terapię czaszkowo – krzyżową zalecam szczególnie w następujących przypadkach:
- dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych,
- napięciowe bóle głowy i migreny,
- zaburzenia nastroju i przemęczenie, wypalenie zawodowe,
- stany po traumach fizycznych, emocjonalnych,
- zaburzenia koncentracji, pamięci, kojarzenia,
- zaburzenia wyrazistości mowy, niechęć do komunikowania się,
- traumy porodowe u matki i dziecka (nieprawidłowe ułożenie płodu,
- anormalny termin porodu, urazy okołoporodowe, interwencje porodowe),
- opóźnienia rozwojowe, płacz niewiadomego pochodzenia u małych dzieci (noworodek, niemowlę),
- uszkodzenia neurologiczne,
- autyzm, Zespół Aspergera,
- nadwrażliwość / niedowrażliwość zmysłowa (szczególnie dotykowa) i emocjonalna.
Terapia krzyżowo-czaszkowa jest terapią wspomagającą klasyczne metody leczenia i nie może być stosowana zamiast nich.
Może być zastosowana łącznie ze strukturalno-funkcjonalną terapią trzewi. Wpływa wówczas korzystnie na pracę układów: żołądkowo – jelitowego, moczowego, oddechowego, krążenia, nerwowego.
Dla kogo usługi fizjoterapii i osteopatii?
W ramach mojej specjalizacji pomagam w szczególności dzieciom, noworodkom, niemowlakom, dzieciom w wieku przedszkolnym, szkolnym. Prowadzę także fizjoterapię dla wszystkich po urazach, skręceniach, złamaniach, pracuję z bliznami po cięciu cesarskim i po zabiegach operacyjnych w tym chirurgii twarzowo-szczękowej.
Obejmuję opieką kobiety ciężarne – wspomagając je w proces adaptacji ciała do ciąży i porodu (co jest również działanie profilaktyczne dla maluszka, który się rozwija w zrównoważonym środowisku).
Dodatkowo prowadzę terapie czaszkowo-krzyżową i osteopatię w ujęciu biodynamicznym, z których mogą korzystać pacjenci w każdym wieku, w tym:
Niemowlęta
Dzieci
Młodzież
Dorośli
Osoby starsze
Kobiety w ciąży
Sportowcy
Osoby po urazach
Osteopata dla dzieci Wrocław – cennik
Cena pojedynczej wizyty (30 minut) wynosi:
200 złotych (osteopatia dla dzieci)
200 – 250 złotych (terapia czaszkowo-krzyżowa)
Ilość potrzebnych terapii zależy od stopnia skomplikowania problemu. Więcej szczegółów poznasz podczas pierwszego spotkania.
Usługi osteopatii dziecięcej krok po kroku – jak to wygląda?
1
Kontakt
Umów się na wizytę w moim gabinecie we Wrocławiu.
Możesz to zrobić telefonicznie lub na miejscu.
2
Wizyta
Jeżeli problem będzie prosty – postaram się rozwiązać go już podczas jednego spotkania.
Jeśli okaże się bardziej skomplikowany – opracuję szczegółowy plan kompleksowego leczenia.
3
Ulga
Profesjonalną osteopatią i wspólnymi siłami zaprowadzimy Twoje dziecko w kierunku poprawy funkcji zdrowia.
Moim celem będzie nie tylko możliwe uwolnienie go od dolegliwości, ale także zadbanie o jego prawidłowy rozwój w przyszłości.
Ustal datę Twojej wizyty
Umów się na pierwsze spotkanie, w trakcie którego od razu rozwiążemy problem lub zaplanujemy proces leczenia.
Możesz to zrobić telefonicznie lub bezpośrednio w gabinecie.
Co nowego na naszym blogu?
Przeczytaj najświeższe artykuły o fizjoterapii, osteopatii i nie tylko
Nie znaleziono żadnych wyników
Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.
Osteopata dziecięcy Wrocław – pytania i odpowiedzi
Chcesz sprawdzić więcej, zanim postanowisz nas odwiedzić? Zobacz.
Na czym polega osteopatia pediatryczna?
Osteopatia jest rozwiązaniem dla specyficznych dolegliwości występujących u niemowląt. Mowa w szczególności o takich, jak: kolki, wymioty, zaburzenia snu, trudności z karmieniem, zaburzony odruch ssania, opóźniony rozwój, prężenie się i napinanie ciała, zaparcia, powtarzające się zapalenie ucha, czy asymetria ułożeniowa, zniekształcenia główki lub kręcz szyi.
Osteopatia (zwana również medycyną osteopatyczną) wykorzystuje kontakt manualny w celach diagnostycznych i leczniczych, kładzie nacisk na strukturalną i funkcjonalną integralność ciała oraz wewnętrzne dążenie organizmu do samoleczenia. Stawia zdrowie przed chorobą.
Praca z nawet małowidoczną dysfunkcją u dziecka lub niemowlaka może rozwiązać problem, który z czasem przyjmuje postać ograniczeń w rozwoju, nauce, rozwoju twarzoczaszki, zgryzu, mowy, a nawet powstawaniu wad postawy w tym skolioz.
Liczy się również profilaktyka. Zbadanie dziecka w wieku 0 – 7 lat w celu “przeglądu” (nawet bez objawów) pozwala uchwycić stan przedobjawowy, a co za tym idzie – maksymalnie wspierać potencjał zdrowia u dziecka.
Jak długo trwa wizyta w gabinecie?
Przeciętnie wizyta trwa 45 min. Pierwsza wizyta może być dłuższa, gdyż zbieram wywiad, przeprowadzam diagnostykę, badanie i terapię, wyjaśniam, co robię i przekazuję informacje i zalecenia (instruktaż dla rodziców jeśli chodzi o niemowlęta lub ćwiczenia dla starszych dzieci).
Staram się nie wprowadzać atmosfery pośpiechu, wizyta szczególnie z dzieckiem musi przebiegać w spokojnej, przyjaznej atmosferze.
Jaka jest cena usług i od czego zależy?
Cena wizyty jest stała 200 zł może się zmienić jeśli używam dodatkowo plastrów kinesio-taping lub terapii poddawana jest również mama (jeśli jest taka potrzeba np. po porodzie, lub dla zrównoważenia układu nerwowego).
W cenie zawiera się moja cała wiedza, kompetencje, doświadczenie i pełne zaangażowanie.
Ile zabiegów osteopatii dziecięcej potrzeba, aby poradzić sobie z dolegliwościami?
Oczywiście to zależy od tego, z jakim problemem pojawia się pacjent i jak długo on trwa i w jakim wieku jest dziecko.
W przypadku noworodków, niemowląt efekty terapii można zauważyć już po pierwszej wizycie.
Jeśli chodzi o deformacje czaszki, asymetrie ciała to należy pojawić się jak najszybciej, gdy tylko zauważymy niepokojącą zmianę. Można wtedy wdrożyć szybki plan leczenia zajmujący do 3 wizyt.
Przy większych zniekształceniach czaszki wizyty najczęściej są planowane 3 wizyty co tydzień, później co 3- 4 tygodnie (żeby monitorować i korygować rozwój).
Jestem zwolenniczką profilaktyki i działań zapobiegawczych dlatego zalecam 1 wizytę kontrolną po porodzie dla sprawdzenia (w okolicy 6-8 tygodnia życia – jeśli nie ma większych problemów, a gdy pojawiają się trudności w karmieniu, niepokój, zaburzenia snu lub gdy użyto kleszczy, próżniociągu w czasie porodu lub jeśli dziecko było owinięte pępowiną to można rozpoczęć prace już z kilkudniowym maluszkiem).
Dla dzieci po 1 roku życia aż do 17/18-tego roku życia zalecamy badanie i terapie 1 raz w roku.
W każdym wieku mamy inne wyzwania rozwojowe. W czasie dorastania dzieci zbierają różnego rodzaju urazy mechaniczne, emocjonalne, przechodzą wiele infekcji (często chorujące dzieci ze słabą odpornością), wspieram też dzieci z wadami genetycznymi i metabolicznymi.